9. sep 2016

Valg til repræsentantskabet

De foreslåede kandidater og suppleanter er alle udpeget.

Der skal derfor ikke afholdes valg. Følgende er udpeget i de ulige valggrupper:

JA:

Repræsentanter:

Poul Michael Øllgaard Steen Ove Gelsing

Suppleanter:

Bent U. Sørensen

Den Danske Dyrlægeforening Repræsentanter:

Anne Marie Lassen-Nielsen Christine Fossing

Suppleanter:

Marianne Munk Holler Marianne de Leon

Djøf

Repræsentanter: Allan Luplau Anne Otto Hansen Helene Rasmussen Henrik Funder Katja Munkholm Nielsen Lisa Herold Ferbing Mette Hvid Johannesen Philip Dimsits Lerer Pui Ling Lau Sara Gundelach Vergo Simon Kristian Frøsig Stine Søndergaard Thomas Christensen

Suppleanter: Jens Ingerslev Olsen Katrine Bjerre Milling Eriksen Johanne Vase Legarth Nordmann Annemarie Skodborggaard Rasmus Thingholm Ela Acar Mads Bielefeld Stjernø Bobby Singh Bhatia Charan Nelander Caroline Adolphsen Mads Henriksen Mads Fløe Holm Henning Thiesen

Lægeforeningen/Yngre Læger

Repræsentanter: Camilla Noelle Rathcke Simon Serbian Anne Jung

Suppleanter: Asbjørn Hasselager Susanne Stabel Gren Lisbeth Lintz Christensen

Præsteforeningen

Repræsentanter: Eva Tøjner Götke Lise-Lotte Højgaard

Suppleanter: Christian Staghøj Sinding Annette Poulsen

Tandlægeforeningen/Ansatte Tandlægers organisation

Repræsentanter: Charlotte Groule Marianne Bjerke

Suppleant: Joakim Lilholt

Ingeniørforeningen

Repræsentanter: Thomas Damkjær Petersen Bolette Mohr Sillassen Jakob Rosenlund Nørremark Michael Herold Nicolai Schiørring Mikkel Kolding Jesper Terp Christensen Jakob Bom Madsen Juliane Marie Neiiendam Louise Vils Pedersen Anette Bruun Lindholm Peer Lang Pedersen Jørgen Fauerholdt Jensen Marc Fussinger Dan D. Christiansen Amalie Avnborg Jacob Ingerslev Overvad Lisbeth Dahl Jørgensen

Suppleanter: Ditte Marie Reinholdt Jensen Michael Fahlgren Lasse Grønbech Andreas Moesgaard Christiansen Jørgen Olsen Leif Amby Jan Gilling Timmerman Ole Schultz Samir Salameh Lars Holger Lycke Gad Stig Aagaard Skødt Lone Abdene Jesper Birch Carlsen Christina Kiær Karin Sletskov Henriksen Kathrine Nygaard Stannov Laura Klitgaard Carl Per Sørensen